Targi

WOD-KAN 2022

10.05 - 12.05.2022 r.

Innowacyjny analizator AquaScat 2 od firmy Gremes

Innowacyjny i zarazem niezrównany w swojej prostocie analizator AquaScat 2 firmy Gremes jest fotometrem procesowym do bezkontaktowego pomiaru mętności w swobodnie opadającym strumieniu wody. Zasada działania opiera się na pomiarze światła rozproszonego pod kątem 90° przy długości fali 880 nm (zgodnie z normą ISO 7027/EN27027). Woda, w sposób ciągły, przepływa swobodnym strumieniem przez układ pomiarowy nie kontaktując się z optycznymi elementami fotometru. W efekcie analizator nie wymaga prac serwisowych związanych z częstym i żmudnym czyszczeniem celi pomiarowej, a pomiar nie jest narażony na dryft zera – wartości pomiarowe są zawsze rzetelne i dokładne.
Do kalibracji analizatora wykorzystywana jest opracowana przez firmę SIGRIST metoda wzorcowania tzw. stałym wzorcem kalibracyjnym i może ona zostać wykonana ręcznie lub automatycznie w dowolnie wybranych odstępach czasu. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę stosowania roztworów formazyny.
Układ pomiarowy analizatora wykorzystuje jako źródło światła diodę LED, która charakteryzuje się doskonałą stabilnością i niezmiennością świecenia nawet w okresie dłuższym niż 10 lat.
Szeroki zakres pomiarowy (0÷4000 NTU/FNU) oraz rozdzielczość pomiaru (do 0,001 NTU/FNU) sprawiają, że analizator odnajduje się w niemal każdej aplikacji procesu uzdatniania wody. Doskonale radzi sobie przy pomiarze mętności w wodzie surowej (w tym z rzek górskich) o znacznym ładunku zanieczyszczeń, a także w wodzie całkowicie uzdatnionej (w tym ultraczystej) o mętności na poziomie mNTU/mFNU.
SIGRIST AquaScat 2 WTM/A/HT jest to niezastąpione rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie jakość i niezawodność pomiarów przy zachowaniu minimalnych kosztów eksploatacyjnych.