Targi

WOD-KAN 2.0

Nowy wymiar współpracy w branży

Firma Mecalac wprowadza na rynek głowice obrotowe (tiltrotatory) mr50 oraz mr60

Firma Mecalac, przodująca na światowych rynkach w projektowaniu, produkcji i dystrybucji kompaktowego sprzętu na miejskie place budowy, ogłasza wprowadzenie na rynek głowic obrotowych MR50 oraz MR60 oraz dedykowanych im łyżek skarpowych. Głowice obrotowe Mecalac MR50 oraz MR60 są dostępne do koparek gąsienicowych i kołowych Mecalac, wyposażonych w szybkozłącze hydrauliczne CONNECT. W Europie Północnej głowice obrotowe są w powszechnym użyciu i popyt na nie cały czas rośnie. Koparki Mecalac, słynące z wszechstronności i manewrowości, po wyposażeniu w nowe głowice obrotowe MR50 lub MR60 będą oferować jeszcze więcej możliwości.

Głowice obrotowe Mecalac: sięgają tam, gdzie inne nie sięgną

Zintegrowane rozwiązanie firmy Mecalac składa się z montowanej fabrycznie głowicy obrotowej pomiędzy dwoma szybkozłączami CONNECT oraz specjalnie skonstruowanej łyżki skarpowej. Głowice obrotowe MR50 oraz MR60 pozwalają na obrót w zakresie 360° w obu kierunkach, jak również przechylanie o 40° w lewo i w prawo różnego rodzaju osprzętu, również narzędzi hydromechanicznych, takich jak chwytaki.

Rozwiązanie to sprawia, że głowice Mecalac sięgają tam, gdzie inne nie sięgną.

Véronique Kennerson, specjalistka ds. koparek w Mecalac, wyjaśnia:

„Głowice obrotowe Mecalac pomiędzy dwoma szybkozłączami CONNECT to bardzo nowatorskie rozwiązanie w maszynach najnowszej generacji. Dzięki pełnej integracji z maszyną zwiększają one jeszcze uniwersalność i wydajność koparek Mecalac. Dzięki umieszczeniu pomiędzy dwoma szybkozłączami CONNECT operator może zdjąć albo samo narzędzie, albo całą głowicę z narzędziem, aby np. natychmiast powrócić do pracy z łyżką 4×1 lub ładowarkową. Kolejną wielką zaletą jest to, że głowica obrotowa Mecalac, mimo że jest bardzo solidna i ma moment obrotowy należący do najwyższych na rynku, jest również jedną z najlżejszych głowic na rynku, dzięki czemu dostępna moc maszyny się nie zmniejsza”.

Maksymalne wykorzystanie możliwości koparek Mecalac w całej przestrzeni wokół maszyny

Niezrównana stabilność koparek Mecalac sprawia, że to idealna podstawa dla głowic obrotowych. Zwłaszcza przydatne okazują się tutaj opatentowane rozwiązania kinematyczne Mecalac. Położenie wysięgnika, przesuniętego daleko w tył, okazuje się bardzo korzystne, gdy na jego końcu znajdzie się dodatkowa masa, gdyż działa wtedy jak przeciwwaga. Ponieważ dwuczęściowy wysięgnik umożliwia wychylenie, można wtedy ustawić narzędzie w idealnym położeniu przy stosowaniu głowicy obrotowej.

Wychylenie górnej części wysięgnika (dostępne w standardzie) w połączeniu z głowicą obrotową dodatkowo jeszcze zwiększa zasięg pracy koparek Mecalac. Operatorzy mogą kopać rowy głębsze niż do tej pory, również równolegle do maszyny.

Połączenie wychylenia wysięgnika i głowicy obrotowej zapewnia niemal nieskończone możliwości wykorzystania. Oznacza to dokładniejszą i szybszą pracę, ogranicza relokację maszyny oraz, co równie ważne, zwiększa bezpieczeństwo na terenie robót.