Targi

WOD-KAN 2.0

Nowy wymiar współpracy w branży

O Bydgoszczy

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego i ósme co do wielkości miasto w Polsce.
Historycznie zajmuje część Kujaw i jest malowniczo położone nad Brdą, Wisłą oraz Kanałem Bydgoskim. To tutaj krzyżują się ważne szlaki drogowe, kolejowe, a także wodne (międzynarodowa droga wodna E70). W mieście znajduje się Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego (podróż z centrum miasta trwa ok. 15 minut autobusem miejskim).
Miasto o wielowiekowej tradycji zachwyca turystów przede wszystkim położeniem nad rzeką oraz kanałami przecinającymi centrum miasta. Bydgoszcz coraz intensywniej zwraca się ku wodzie. To właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy toczy się codzienne, kulturalne, sportowe i biznesowe życie miasta.
Bydgoszcz coraz bardziej znana jest z odbywających się w mieście wydarzeń kulturalnych. Co roku od ponad 21 lat organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy, dzięki któremu przez dwa tygodnie entuzjastaści różnorodnych gatunków muzycznych: opery, operetki, musicalu, baletu: klasycznego i nowoczesnego mogą spotkać twórców i ludzi kultury z kraju oraz zagranicy. Znane w Polsce i na świecie są także Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży czyli Bydgoskie Impresje Muzyczne, które przez pierwszy tydzień lata co roku gromadzą uzdolnioną artystycznie młodzież z całego globu. Bydgoszcz przyciąga miłośników muzyki również dzięki Filharmonii Pomorskiej słynnej na świecie ze swojej genialnej akustyki. Na kulturalnej mapie Bydgoszczy znajduje się także Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, dzięki któremu miłośnicy X muzy mogą spotkać wielu reżyserów, gwiazdy polskiego i światowego kina, ale przede wszystkim uznanych na świecie operatorów filmowych. Festiwal to głównie pokazy specjalne, premiery, różnego rodzaju przeglądy kina i retrospektywy, ale także spotkania oraz imprezy towarzyszące takie jak wystawy czy koncerty, prezentacje nowoczesnego sprzętu i technologii stosowanych w produkcji filmowej.
Drugie oblicze Bydgoszczy to imprezy sportowe zapewniające fanom piłki nożnej, lekkoatletyki oraz innych dyscyplin sportowych mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń. Stadion Zawisza niejednokrotnie gościł wielu znanych piłkarzy na swojej murawie oraz medalistów i olimpijczyków na nowoczesnych bieżniach. Dzięki rzece Brdzie Bydgoszcz może poszczycić się zawodami wioślarskimi co roku organizowanymi na torze regatowym. Miłośnicy sportów wodnych, mieszkańcy miasta i turyści od 7 lat mogą uczestniczyć w Bydgoskim Festiwalu Wodnym – Ster na Bydgoszcz, który jest coraz bardziej popularny również dzięki wielu imprezom towarzyszącym i występom artystów polskiej i światowej sceny muzycznej. Również w hali widowiskowo-sportowej Łuczniczka odbywają się koncerty muzyczne, spotkania kabaretowe, poza tym organizowane są mecze koszykówki, siatkówki, zawody lekkoatletyczne, mecze tenisa ziemnego i walki bokserskie. Była jedną z polskich hal, w których rozgrywano siatkarskie Mistrzostwa Świata w 2014 r. Tutaj podczas najważniejszych wydarzeń sportowych organizowane są także Strefy Kibica .

Historia Bydgoszczy zawiera wiele legend i ciekawostek, które można znaleźć tutaj. Jedna z legend głosi, że w latach 70. XX wieku dowcipny pracownik browaru Kujawiak podczas renowacji instalacji podłączył rurę z piwem wprost do rury wodociągowej. Mieszkańcy pobliskich ulic mieli więc piwo płynące z kranów. I to przez pół dnia! Zamiast zgłosić awarię, napełniali złotym trunkiem wszystkie dostępne naczynia.

W Bydgoszczy znajduje się wiele wartych odwiedzenia muzeów, jednakże szczególnie zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Wodociągów zlokalizowanego w Wieży Ciśnień usytuowanej na najwyższym wzgórzu w Bydgoszczy.

http://visitbydgoszcz.pl/index.php/pl/odkryj/co-zrobic/2454-bydgoszcz-z-wiezy-cisnien
http://muzeum.mwik.bydgoszcz.pl/index.php/obiekty-muzeum/wieza-cisnien

Po informacje jak spędzić czas w Bydgoszczy odsyłamy na stronę: 
http://visitbydgoszcz.pl/index.php/pl/odkryj/co-zrobic oraz http://visitbydgoszcz.pl/index.php/pl/odkryj/co-zobaczyc

Oficjalne informacje o mieście:
http://visitbydgoszcz.pl/index.php/pl/

Strona miasta Bydgoszczy:
http://www.bydgoszcz.pl/index.aspx