Zmiany, zmiany, zmiany!
Zgodnie z Państwa sugestiami, w tym roku wracamy do wydarzenia towarzyszącego dawniej co roku Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN.
20 maja 2025 roku – pierwszego dnia Targów – odbędzie się
GALA TARGOWA
W tym dniu o godzinie 19:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w Teatrze Kameralnym, podczas którego zostaną wręczone nagrody targowe – statuetki Grand Prix w kategorii najlepszy produkt, technologię oraz ekspozycję. Konkurs organizowany jest przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” i przeprowadzany przez komisję konkursową, w której skład wchodzą eksperci branży oraz świata nauki związanej z wod-kan. Gala targowa to niepowtarzalna okazja, aby świętować innowacje i osiągnięcia w branży, a także wziąć udział w ceremonii wręczenia prestiżowych nagród .
Wieczór wzbogaci występ artystyczny, założonego w 2010 r., Kwartetu Smyczkowego PRESTIGE. Składa się on z absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej, związanych z Operą Nova i Filharmonią Pomorską. Zespół powstał z inicjatywy przyjaciół – muzyków, którzy postanowili połączyć swoje indywidualne doświadczenia oraz inspiracje muzyczne. Wykonują nie tylko utwory muzyki klasycznej, lecz również własne opracowania muzyki filmowej i rozrywkowej. W repertuarze znajduje się musical, ogniste tanga, standardy jazzowe oraz współczesne piosenki rozrywkowe, znane z list przebojów.


Budynek Teatru Kameralnego przy dzisiejszej ul. Grodzkiej 14-16 w Bydgoszczy jako scena teatralna funkcjonował w latach 1962-1988 i, po długiej przerwie, ponownie zyskał taką funkcję w 2021 roku. Historia Teatru Kameralnego jest bardzo interesująca, nie można mówić o tym miejscu z pominięciem jego wcześniejszych losów, ważnych działań społecznych, dotykających go zmian dziejowych.
Historia Teatru Kameralnego w Bydgoszczy jest wielowiekowa, tak naprawdę jednak dopiero się zaczyna. Niezwykle istotne jest kultywowanie i podkreślanie tradycji oraz wagi miejsca dla miasta i jego mieszkańców. Bez konsultacji społecznych miejsce to nie mogłoby stać się ponownie przestrzenią kultury i edukacji. Teraźniejszość, przeszłość i przyszłość Teatru nieustannie się splatają. Przykłady? W czasie przebudowy Teatru odkryto ważne znaleziska archeologiczne z przełomu XIV i XV wieku. Pierwszy spektakl w repertuarze Teatru skierowany do dorosłego widza wyreżyserował Mirosław Henke, który wystąpił w 1981 na scenie przy Grodzkiej w spektaklu „Zaczarowany las”. Dyrektor Teatru, Mariusza Napierała, to właśnie w pracowniach zlokalizowanych przy Grodzkiej zdobywał pierwsze doświadczenie scenograficzne. Przykłady można by mnożyć. I nie jest to kwestia przypadku, bo „Tu jest i… będzie teatr”.
Kwartet smyczkowy Prestige występuje na terenie całego kraju podczas ważnych imprez. Zapewniał oprawę muzyczną m.in. uroczystości wręczenia nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na Zamku Królewskim w Warszawie, z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, itp.
Muzycy kwartetu brali udział w koncercie „Pamiętajcie o Hybrydach”, który był imprezą towarzyszącą festiwalowi Jazz Jamboree, akompaniując takim artystom jak: Kayah, Ewa Bem, Dorota Miśkiewicz i Kuba Badach. Grali też koncert na balkonie bydgoskiej kamienicy Święcickiego w ramach koncertów „Mozart 4 ever”, które przybliżały postać tego kompozytora w regionie. Na zaproszenie Fundacji Nowa Sztuka Wet Music kwartet uczestniczył w „Relokacjach – koncert w pół drogi”, które dotyczyły bliskich związków Bydgoszczy z Toruniem. Kwartet Prestige nagrał aranżacje smyczkowe na płytę duetu: Pawlicki/Maćkowiak pt. „the Dulouz Legend” oraz towarzyszył mistrzom świata (Victor dal Silva i Hanna Karttunen) podczas Gali Wieczornej festiwalu „Bydgoszcz żyje tańcem”. Na zaproszenie Danuty Błażejczyk zespół zagrał koncert „Prognoza na jutro” poświęcony pamięci Danuty Rinn w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy!
Udział w gali jest bezpłatny.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny +48 517013750 do p. Anny Lutowskiej.